שיעורי יוגה למתחילים


הדבר הקשה ביותר בתרגול יוגה בכלל ואיינגאר יוגה בפרט הוא פשוט לפרוש את מזרון היוגה. אחרי זה דברים כבר זורמים. במרכז איינגאר יוגה לב תל אביב הנמצא באזור צפון תל אביב, אנחנו מציעים יוגה לכל הרמות. יוגה למתחילים, יוגה למתקדמים וגם יוגה במסלול טיפולי שכולל שיעורי יוגה לאלו הסובלים מבעיות שלד ומפרקים ושיעורים טיפוליים.

בשיעורי יוגה למתחילים על פי שיטת איינגר, אנו מקפידים על בניית בסיס חזק ויציב. תנוחות העמידה הן הצעד הראשון בשיעורי יוגה למתחילים. לאחר שאנו לומדים לחזק את הרגליים, את כפות הרגליים ואת האגן אפשר להמשיך לתנוחות מורכבות יותר כולל תנוחות הפוכות כמו עמידת ראש ועמידת כתפיים. שיטת איינגאר יוגה היא כמו שפה. אנו משתמשים במונחים הייחודיים לשיטה. בנוסף, המורים נותנים הנחיות מדוייקות שמתייחסות לכל חלק בגוף לדוגמא: ירכיים פנימיות וחיצוניות, שוקיים תחתונות ועליונות, הרמת פיקות הברך, סיבוב השכמות ועוד ועוד.

בשיטת איינגאר יוגה רק אחרי שנה התלמידים מתחילים בתנוחות הפוכות כמו כמידת ראש. המטרה היא קודם לחזק את הגוף באופן שמבטיח שלא יהיו פציעות. הצוואר הוא אזור רגיש שתלמידים מתחילים צריכים לחזק ועל כך בדיוק אנחנו עובדים.

שיעורי המתחילים בשיטת איינגר יוגה אורכים כשעה וחצי. בהשיעור מחולק לשלושה חלקים עיקריים. בחלק הראשון, בתחילת שיעור המתחילים, יושבים בסיכול רגליים והמורה אומר את הברכה לפטנג'לי. מתחילים אינם יודעים עדיין את הברכה בסנסקריט בע"פ ולכן המורה אומר משפט והתלמידים חוזרים אחריו או אחריה. לאחר כמה שיעורים בדרך כלל התלמידים יודעים את הברכה בעל פה. החלק הבא הוא תרגול התנוחות או שכפי שקוראים להן: אסאנות. בכל שיעור מתמקדים במשפחת תנוחות אחרת. בשבוע הראשון של כל חודש מתרגלים תנוחות עמידה. בשבוע השני כפיפות קדימה. בשבוע השלישי תנוחות הפוכות או כפיפות לאחור ובשבוע האחרון מתרגלים נשימות, או בשמן פראניאמה.

בשיטת איינגר יוגה המורה מתקן את תנוחות התלמידים. לעיתים במילים ולעיתים באופן פיזי. מסתבר שלפעמים הגוף מבין יותר מהר ויותר עמוק מאשר השכל. לתיקון האופן שבו התלמיד מתרגל יש חשיבות גדולה, בעיקר בשיעורי מתחילים בהן נרכש הבסיס. ההבנה לגבי האופן הנכון והמדויק לבצע תנוחת יוגה חשובה הן כדי למנוע פציעות והן כדי לבנות בסיס יציב להמשך התרגול.

החלק האחרון בתרגול הוא ההרפיה או בשמה; שוואסנה. זהו תרגול מדיטציה שמתבצע בשכיבה על הגב. המורה מנחה את התלמידים ששוכבים על הגב בעיניים עצומות. ההנחיה מאפשר לתלמיד היוגה להרפות את המתחים מהמאמצים בשיעור, להשקיט את המחשה ולרכך את הגוף.

תלמידים שעושים את צעדיהם הראשונים בשיעורי יוגה למתחילים, גם בתל אביב וגם במקומות שונים בארץ, שואלים את עצמם כמה פעמים צריך לתרגל בשבוע. התשובה תלויה כמובן ביכולתו ורצונו של כל מתרגל. במרכז איינגאר יוגה בלב תל אביב, אנו מאמינים שלתלמידי יוגה מתחילים כדאי להתחיל בשני שיעורים בשבוע. לאחר כמה שבועות יכול כל אחד להחליט אם להוסיף שיעורי מתחילים או להתחיל לתרגל בבית. תרגול יוגה ביתי הוא חלק חשוב בהתפתחות ובהתקדמות. לכן חשוב גם שלכל מתרגל יוגה יהיה ציוד יוגה בסיסי: מזרון יוגה, שמיכות יוגה, בלוקים מעץ או מספוג, ולפחות רצועת יוגה אחת. יש כמובן אביזרי יוגה נוספים אבל זה כבר דבר שכל מתרגל או מתרגלת בוחרים אם להצטייד בהם בהמשך הדרך.

Loading...