סבי גרנות


אם היו אומרים לי לפני ארבע שנים שכך אתרגל לא הייתי מאמין

געתי אל היוגה לאחר עבודה מאומצת של שלושים וחמש שנים כדייל אויר. שנים של שינה לא סדירה. מעברים קיצוניים בין אזורי זמן ועונות, וכמובן תזונה גרועה ולא מאוזנת. ניסיתי שיטות יוגה שונות ו"נחתתי" ב- איינגאר יוגה. הבחירה בסוג אימון זה באה מתוך ההכרה ששיטה שבה לימוד איטי ויסודי והתאמת התנוחות למצבי, הם הדבר הנכון לי, כתהליך איטי של הבראה לקראת חיים נכונים יותר לגוף ולנפש.
לפני כארבע שנים נפצעתי והפגיעות בעמוד השדרה ובכתף היו קשות. לא היתה אפשרות לטיפול רפואי והופניתי לפיזיותרפיה שלא שיפרה את המצב. ידעתי שנעה צוייג היא מורה מוסמכת ומתמחה ביוגה טיפולית למצבים רפואיים שונים וביניהם המצב שהייתי שרוי בו. הגעתי לנעה למספר שיעורים טיפוליים אישיים ובמקביל לשיעורים הטיפוליים הקבוצתיים, בהם יש מספר אסיסטנטים המכוונים ומתקנים את המטופלים תחת עינה החדה של נעה. התרגול הביא לשיפור במצבי והתחלתי לתרגול בקבוצות של "גב ומפרקים" ו"תרגול רך".
כיום אחרי שלוש שנים של תרגול אין לי כמעט בעיות בהליכה או בישיבה. אם אני נאלץ להבצע פעולות ממושכות שמקשות עלי, גם אז ליוגה יש פתרון – אני נח ב"אוטאנאסנה" וכבר מרגיש הקלה.
במרכז איינגאר יוגה- לב תל אביב אפשר להרגיש בברור שכל אחד בצוות המורים והאסיסטנטים נבחר ב"פינצטה". לא עושים "הנחות" לא לצוות וגם לא למטופלים. יש אמנם שיעורים בכל שעות היום, אבל אני בחרתי בשיעורי הבוקר וזה עושה לי את היום. אם היו אומרים לי לפני ארבע שנים שאוכל לתרגל כמו שאני מתרגל היום, פשוט לא הייתי מאמין.

Loading...