ניסן גולדמן


למדתי שיש פתרון לכל כאב

יש לי מספר שנים בעיה נויאורולוגית שמשפיעה על צד שמאל של הגוף, יד תפוסה, גב מתוח, רגליים כואבות ומתוחות. ניסיתי כל מיני סוגי טיפולים ולא הרגשתי שינוי או שיפור בגוף. אפילו הרופאים נתנו לי את אותה התשובה: "תחיה עם זה ותיקח תרופות למרות תופעות הלוואי שונות וממש לא נעימות".

לאחר התייעצות עם קרובי משפחה לגבי מצבי הפיזי, המליצו לי להתעניין באיינגאר יוגה וקישרו ביני לבין בחורה שחיה בהודו, ששמה ראג'ווי שמתמחה באיינגאר יוגה. לאחר התכתבות באי מייל היא הפנתה אותי לנעה צוייג. בשיחת הטלפון עם נעה היא נשמעה מאד חיובית ואמרה שיש דרך לעזור ושווה לנסות. כמובן שלא הססתי והגעתי לשיעור הראשון. המפגש הראשון עם נעה ועם היוגה בכיתה הטיפולית עבר בהצלחה רבה ונתן תוצאות מדהימות: הרגשתי משוחרר, רגוע ומלא אנרגיה וחיוביות. בעקבות המלצתה של נעה הגעתי לשיעור נוסף שטיפל בגב, בצוואר וייצוב.

עכשיו, מאחורי נמצאים 4 חודשי תרגול עם דגש על המערכת העצבית. נבנתה לי תוכנית תרגול מיוחד לבית ותוכנית תרגול לשיעורים והתוצאות מדהימות אותי כל פעם מחדש. לפני כל תנוחה להסביר ולפרט כל שלב ושלב והיידע שצברתי על גופי הוא עצום.

איינגאר יוגה בשבילי הוא חיבור אמיתי בין גוף לנפש. זה בדיוק מה שאני צריך להרגיש: משוחרר ומלא באנרגיה ותחושה טובה. יש בי רצון עז להמשיך וללמוד ולהעשיר את הידע שלי. כמובן שחיי היומיום קיבלו תפנית ואני מרגיש בתוך היוגה ברוב הזמן – אם זה בהליכה נכונה ויציבה. נשימה נכונה ומשחררת, בבית בשיתוף האישה והילדים, בעבודה, בים… זה הפך להיות חלק ממני ולמדתי שיש פתרון לכל כאב, מתח והרגשה.

כבר מהפגישה הראשונה עם נעה, ראיתי אישה מדהימה, מלאת חיים ומקצועית. לצידה של נעה יש צוות מקצועי רגוע, עם ברק ואור בעינים שמעניקים סיוע לאורך כל השיעור.

קשה לתאר במילים את ההרגשה המדהימה אחרי כל תרגול ואחרי כל תנועה. גם אם התנוחה מאד מאתגרת, התוצאה היא מיידית וההרגשה נשארת לאורך זמן וזה נותן עוד כוח ומוטיבציה להמשיך ולתרגל.

Loading...