מאיר מרזן


כל סדרי העדיפויות שלי השתנו, היוגה פשוט מכתיבה את מהלך החיים.

מאיר

מזה כשמונה שנים שאני מתרגל יוגה בשיטת איינגאר, ומזה כשנתיים מדי יום ביומו. לפני כשמונה שנים נפצעתי בגו התחתון עקב ריצה יום יומית של כעשרה ק"מ. כמובן הפסקתי פעילות גופנית זו, וחבר לעבודה הציע לי תרגול יוגה לחיזוק הגו. ניסיתי ו"ניכוותי",מאז ועד היום אני פשוט מכור. כל סדרי העדיפויות שלי השתנו, היוגה פשוט מכתיבה את מהלך החיים, היוגה קודמת לאירועים, לישיבות בעבודה, לצפייה בסרטים ובטלוויזיה, לפגישות חברים. כמעט כל נושא יהיה חשוב פחות מיוגה. מדוע בעצם? מה המיוחד ביוגה ובשיטת איינגאר? נתחיל מכך שהפידבקים שאני מקבל על איך שאני ניראה, ובמיוחד אחרי תרגול, מאוד מפרגנים על המראה הצעיר ומעודדים. אני מאוד מרוכז ומפוקס בפגישות עבודה ובעבודה בכלל. אני שקט יותר ונינוח יותר מבעבר. כל עוד אני מתרגל אין לי את כאבי הגו אשר בגללם התחלתי לתרגל יוגה. שיטת איינגאר ידועה בהקפדה, דיוק והתמדה. לא מעט תנוחות, במיוחד בשלב המתקדמים, מצריכות כוחות נפשיים רבים. בעצם למדתי לשאת כאב ולהעריך כשלא כואב. אין הרבה מצבים כאלו, אבל כשיש זו הנאה צרופה.

כשהעתיק המרכז את מקום מושבו מאזור מגוריי לרחוב אחד העם 108 בתל אביב, הדבר גרם לי לרכוש אופניים ולדווש בכל יום כ 50 דקות, פעילות ספורטיבית ברוכה כתוספת ליוגה. וכעת אני מגיע לדובדבן שבקצפת: אחרי שעישנתי 20 סיגריות ביום, הפסקתי לעשן!!! זה קרה בעיקר בזכות תנוחות קשות אשר מצריכות ריאות בריאות ולב בריא – הן שגרמו לי להפסיק לעשן, וכיום התנוחות האלה מן הסתם גם הרבה יותר קלות לביצוע.

אני חייב לציין שתרגלתי במספר מקומות וחוויתי צורות רבות ומגווונות של הוראת היוגה. אין מקום שאפשר להשוותו למרכז היוגה בהנהלתה של נעה צוייג. הסטודיו, העזרים ובעיקר המורות והמורים: גליה, אלינור, אייל, מיקי, יעל, יניב, קרן, תמר ובמיוחד נעה צוייג. אם שכחתי מישהו אז  סליחה. כולם ברמה גבוהה מאוד, כיף לתרגל יוגה במקום הזה.

תודה לכולכם
מרזן מאיר

Loading...