לירז אריה


היוגה הפכה להיות השקפת עולם עבורי

את היוגה הכרתי לפני 4 שנים בסטודיו קטן בכפר סירקין. מאז היא מלווה אותי מהרגע שאני פוקחת את עיני ועד לרגע, שאני מניחה את ראשי על הכר. היוגה הפכה להיות עבורי השקפת עולם. היא שינתה את ההתבוננות שלי. לימדה אותי לראות מעבר לקיים, לא לשפוט בנחרצות, להעריך כל פרט בחיי; החל בתפקוד הבסיסי ביותר – הנשימה, וכלא ביכולות האנושיות הגבוהות ביותר.

במקצועי אני פיזיותרפיסטית ומאז שהיוגה נכנסה לחיי, היא נכנסה גם לתוך הטיפול – אסאנות, תרגילי נשימה ומדיטציה, הפכו לכלים שעוזרים להתמודד עם כאב. כמובן שאני עצמי איני מפספסת את הטיפול בעצמי דרך היוגה ודואגת לתרגל, בין אם בצורה עצמאית ובין עם המורים המדהימים שנמצאים במרכז איינגאר יוגה. המורים במרכז חושפים עבורי נדבך ועוד נדבך מהעולם הקסום הזה. אותו עולם של חוכמה ויופי המלווה אותי בדרכי ולימד אותי דרכים חדשות להסתכל על העולם הפנימי.

קיימת תובנה מאוד מיוחדת עבורי, ואצטט מתוך היוגה סוטרות של פטנג׳לי: ״כשמסירים את המשקפיים הצבעוניים רואים את האדם כמו שהוא ואין זה משנה אם הוא מעוניין לשמח אותנו או לפגוע בנו. האם אנו יכולים לראות את האדם האחר ללא עיוות? האם אנו יכולים להסיר את המסיכה שאנו עוטים ולפגוש אותו פנים אל פנים? הדבר הנחוץ ביותר הוא לטהר את ההכרה מצביעה״. זוהי יוגה עבורי; לראות את השלם מבעד לגוונים השונים.

Loading...