בני ליפשיץ


מהשנייה הראשונה שהגעתי למקום ידעתי שאני נשאר

בני

רוב חיי אני חוצב את דרכי דרך רכס היום יום ומוצא עצמי מרוקן ועייף, כשהר יושב לי על הראש. שנים אני חולם על מקום אליו עדיין לא הצלחתי להגיע, כל המסעות לקחו אותי לאותו מקום שם עמדתי שוב עם עצמי כמו בפעמים הקודמות והדבר אחר לא היה, בסוף כל מסע, כשעמדתי את איכות הקשרים הפנימיים, את איכות היחסים שלי עם עצמי, הגעתי אל המקום בו התחלתי והחזרה אל החיים האמיתיים הייתה קשה ומייאשת.

חמישה חודשים בסך הכל בתוך היוגה יצרו שינוי פנומנלי, שאת ערכו בשבילי קשה לתאר במילים. לפני עשור היה לי פרק של כמעט שלוש שנים עם היוגה, בעקבות טיול להודו, אך נדמה שעוד לא הייתי מוכן אז לקבל את המתנה הזו. היוגה שמה סוף למשברים רבים, ריככה את הנותרים והעמידה אותי לצידם ולא נגדם. היא מעניקה לי כוחות לעבור שלבים מורכבים במסע הסופי שלי על האדמה. משענת אמיתית, כזו שאתה בונה בעצמך בתוך עצמך. בעולם בו חוקי הטבע הם בגדר המלצה וחוקי השוק שולטים ביד רמה, היוגה משחקת תפקיד מכריע בשמירה על יציבות ואיזון. היוגה הצליחה במקום שדברים רבים נכשלו בשיפור איכות החיים שלי. החיפוש אחר שקט פנימי הביא אותי סוף כל סוף אל המקום שם לומדים לחזק את הקשרים. מרוץ החיים המשתולל סביבי נהדף ביתר קלות ונפתחים שמים כחולים. המבט צלול והעיניים שקטות, ואינן מחפשות דבר שלא קיים.

היוגה בשבילי היא האויר הנקי שלעולם כבר לא אנשום, המים החיים שאין לי בברז והרוח הטובה שנושבת רק בפסגות הרים. בלב העיר תל אביב, בלב הסכסוך המשוגע של האדם עם העולם, עם עצמו ועם שכניו. מסביב כבישים, מגדלים, מפעלים ומוסדות, רעש נורא, ניחוחות של משבר. באמצע על הטירוף הזה יש נקודת אור קטנה, שתמיד יש בה מקום בשבילי והאנשים יפים. משתדל לבקר כל יום. לא מסוגל לוותר על מפגש עם עצמי, המורות והמורים. בהחלט! הם בעצם הכל, הרי מה חיפשתי אם לא אדם שיטפל בי רגע ויראה אותי כמו שאני. במרכז היוגה אותה מנהלת נעה צוייג, מצאתי אנשים מופלאים, כאלה שאם היו עוברים לידך ברחוב, היית קולט איך משהו נעים נושב בך. שילוב מדוייק של נחישות מקצועיות, אהבה וגמישות, מוגשים דרך אנשים ברמה הגבוה ביותר. מהשנייה הראשונה שהגעתי למקום ידעתי שאני נשאר. אחרי כמה שיעורים הבנתי שיש איזה סבא בן 80 יותר גמיש ממני ושיש כמה שכבר עפים. אבל לא התייאשתי. המשכתי לבוא והיום אני כבר עומד כמה דקות על הראש. משהו באמת התהפך. היום אני הוא זה שיושב על ראש ההר – לא הוא עלי.

היוגה בשבילי היא אם כל המסעות, שער למקום יפה ובטוח השוכן עמוק בתוכי. מקום בו מבריאה אותה מערכת יחסים מורכבת המתחוללת בתוך הגוף והנפש, אחרי כל שיעור אני מרגיש גבוה יותר, משוחרר יותר ובמרחק בטוח מקו המים. שפע של אויר ואור מחלחלים לכל נים ונים בגופי. יוגה בשיטת איינגאר היא הטיפול הטוב ביותר שנתתי לעצמי עד היום.

Loading...