שאלות תשובות


האם עלי להיות גמיש כדי לתרגל יוגה?
ממש לא. היוגה היא שתהפוך אותך לגמיש יותר. ככלל, כל אחד עושה כמיטב יכולתו והתרגול רק משפר את יכולתנו. גמישות אינה מעידה בהכרח על מצב טוב. יש אנשים רבים הסובלים מגמישות יתר, כך שלעיתים ניתן לומר שחוסר גמישות הוא מצב עדיף על גמישות יתר מאחר וגמישות ניתן לפתח.

אם אני סובל/ת ממחושי שרירים בגב ובצואר כי אני יושב/ת המון זמן מול מחשב, אבל לא אובחן אצלי שום ליקוי אורטופדי לאיזה שיעור כדאי לי לבוא?
לשיעור מתחילים. אם מדובר בשרירים מכווצים בשל אורח חיים הרי שממש כדאי לבוא להימתח ולהתארך ולפצות את הגוף על שעות היציבה הקלוקלת. גם אם תחרקו מעט בהתחלה הרי שכעבור כמה שיעורים הגוף והמוח יודו לכם על שהצטרפתם לשיעורי היוגה.

ואם תרגלתי אצלכם באופן קבוע וכעת בשעה טובה אני בהריון?
איזה יופי! אם תרגלת באופן רצוף לפחות חצי שנה לפני השינוי, את יכולה להמשיך בשיעור הרגיל שלך. עליך לידע את המורה מייד כשאת יודעת ולפני השיעור כדי שידריך אותך במהלך השיעור מה לעשות ומה אסור לעשות. יחד עם זה השיעורים המומלצים בחום להריון הם: שיעור נשים, שיעור גב ומפרקים, תרגול רך. בשיעורים אלה יש מסייעים שתפקידם לסייע לתלמידים בכלל ותלמידות בהריון הזקוקות לסיוע. בחודשים האחרונים הכבדים ייתכן קושי ואז בהתייעצות עם המורה אפשר להשתלב בשיעורים הטיפוליים.

ואם תרגלתי שיטה אחרת של יוגה ועכשיו אני מעונין/ת להתנסות באיינגאר יוגה?
לא כדאי להחמיץ את השלב שמקנה שיעור מתחילים, בגלל השפה ובגלל הגישה. מומלץ להשתתף במספר שיעורי מתחילים, לדוגמא: חמישה, ואז להתייעץ עם המורה אם מתאים "לקפוץ" כיתה. התייחסו לשיעורי מתחילים כמכינה לשיטת איינגאר. אפילו מורים ליוגה משיטות אחרות מצאו לאחר שהתנסו שעדיף להתחיל מבסיס השיטה, זה רק נדמה כנסיגה, זו בעצם מקפצה בטוחה לגובה (או לעומק, תלוי איך מסתכלים על זה).

ואם אני מתרגל יוגה ובזמן האחרון פתאום סובל/ת מכאבי גב או ברכיים או כתפיים
לצערנו, אם מתרגלים רק פעם בשבוע לפעמים זה לא מספיק כדי לאזן הרגלי יציבה לא טובים. אם הצרכים משתנים אפשר וכדאי לעבור לשיעור ייעודי כמו זה של בעיות גב ומפרקים או שיעור טיפולי. אם זה שיעור יקר יותר ניתן פשוט להשלים את ההפרש בין שיעור לשיעור. אפשר וכדאי להתייעץ עם נעה או עם כל מורה אחר במרכז.

ואם אני אישה המעדיפה שיעור לנשים בלבד?
בואי לשיעור נשים כמובן.

האם אפשרי לעבור משיעור לשיעור?
אין בעיה, אך כדאי לתאם מראש מעבר. לעיתים יש הפרש בעלות השיעורים. בודאי תרצו לדעת אם יש הפרש כזה. בקבלה ישמחו לתת לכם כל מידע. אם יש הפרש תוכלו להשלימו.

איך אתם יודעים לטפל בכל מני בעיות?
לא כל מורה יודע להתאים את התרגול המתאים לאנשים עם בעיות בריאותיות. באיינגאר יוגה יש חשיבות רבה לוותק ולניסיון. הידע מחלחל עם השנים ומורה לומד ומתפתח דרך קורס מורים, שהייה ולימוד במוסד האם בפונה, סדנאות עם מורים בכירים ולמידה אישית. במרכז שלנו יש מורים צעירים ומורים ותיקים. הצעירים לומדים מהותיקים ויכולים להתייעץ עימם לפי הצורך. בבעיות מורכבות מטפלים המורים הוותיקים והמנוסים.

ולסיום: אנחנו, צוות המורים נמצאים כאן לחלוק עימכם את אהבת היוגה, על ידי הידע שצברנו בהתנסות ולימוד לפי שיטתו של ב.ק. ס. איינגאר. אנחנו מאמינים ומרגישים על עצמנו שיוגה עושה טוב. מרכז איינגאר יוגה לב תל אביב הוא מקום הפותח לאנשים הזדמנויות לשפר את איכות החיים. אל תהססו להתייעץ ולשאול אם יש לכם עוד שאלות.

Loading...