סטודיו ליוגה בתל אביב


אם יוגה – אז איינגאר יוגה!

יש סברות שונות לגבי גילה של היוגה. יש המייחסים את התיארוך לתקופות בהן נמצאו צלמיות של מתרגלי יוגה מלפני 6000 שנה, יש הגורסים שהספירה צריכה להיעשות מהרגע בה התחילו סדואים לתרגל אותה ביער. אבל כולם מסכימים כי מרגע שפורסמו סוטרות היוגה של פטנג'לי הפכה היוגה לפרקטיקה ופילוסופיה מגובשת. בין אם הספירה היא מלפני 6000 שנה או בין אם לפני 3000 שנה, המקום שתפשה היוגה בתל אביב בעשור אחד, גדול יותר מאשר עברה בהודו במהלך אלפי שנים. היום אם מישהו מחפש לתרגל יוגה בתל אביב, השאלה אינה כמה מקומות יש, אלא איך לבחור מתוך המגוון העצום של שיעורי היוגה בתל אביב. כאשר מישהו מחפש את הביטוי "יוגה בתל אביב", יופיעו מאות תוצאות. יש מקומות קטנים יותר שיגדירו עצמם סטודיו ליוגה בתל אביב, יש מורים המקיימים שיעורי יוגה בתל אביב בסלון ביתם ויש מרכזי יוגה, שהם בדרך כלל גדולים ומקצועיים יותר.

אין להסיק מכך שאין מורים טובים במקום המגדיר עצמו "סטודיו ליוגה תל אביב", אך כדאי לבדוק מה הכשרתו של המורה, כמה שנות ותק יש לו או לה, היכן עברו הכשרה ומהי השיטה שבה למדו. כמובן שאין צפייה ממי שרוצה למצוא שיעורי יוגה בתל אביב לעשות תחקיר עם שאלון למורה בטלפון או בפגישה אישית, אבל סביר להניח שלכל סטודיו ליוגה בתל אביב יש אתר אינטרנט, שבו מופיע המידע הזה, ואם המידע אינו מופיע, יתכן שזה משהו שכדאי לתת עליו את הדעת.

בתחילת הדברים התייחסנו למילה יוגה באופן כללי. אלא שבין אם מדובר בסטודיו ליוגה תל אביב או במרכז יוגה, יש שיטות שונות ללימוד יוגה וכל אחת מהשיטות היא בעלת אופי שונה. הנה כמה דוגמאות: אשטנגה יוגה, ראג'ה יוגה, ויג'ננה יוגה או איינגאר יוגה, שיש המאייתים זאת איינגר יוגה. אז מה בעצם צריך לדעת על השיטה כשמחפשים שיעורי יוגה בתל אביב? ובכן, הדבר החשוב ביותר הוא בריאותכם. כדאי לדעת שמי שמגדיר עצמו למשל כאשטנגה יוגה, בין אם בסטודיו ליוגה בתל אביב ובין אם בסלון הבית שהוסב לסטודיו ליוגה או אפילו במכון כושר שמציע שיעורי יוגה תל אביב, יציע שיעורים דינאמיים שמשלבים קפיצות ועשויים לפצוע את מי שאינו מצוי בכושר, שריריו אינם חזקים והוא או היא אינם גמישים.

כאשר מישהו מחפש סטודיו ליוגה בתל אביב או לחילופין שיעורי יוגה בתל אביב ומוצא כאלה שמלמדים בהם בשיטת איינגאר יוגה, כדאי להכנס ולהתרשם מההסבר על השיטה. הסיבה היא ששעורי יוגה בתל אביב בשיטת איינגאר, מחולקים לפי רמתו של התלמיד. הדבר מאפשר לתלמיד להתקדם על פי יכולתי מבלי לפצוע עצמו ולהרגיש שהוא נמצא במקום הנכון. סטודיו ליוגה תל אביב או מרכז יוגה הוא מקום שבו המורים מקצועיים, עברו הכשרה של 3 שנים לפחות ויכולים להתאים לתלמיד או לתלמידה את מסלול התרגול המתאים להם. השיחה המקדימה בין התלמיד למורה היא בעלת חשיבות גדולה. המורה יכול ללמוד על ההיסטוריה הרפואית של התלמיד, אם היו לא ניתוחים או פציעות שדורשים מסלול תרגול מיוחד.

יוגה בתל אביב עלול להשמע כמשהו אופנתי או טרנדי, אבל אנחנו במרכז איינגאר יוגה מתייחסים לבריאותם של התלמידים שלנו ברצינות ואחריות גדולה. מרכז איינגאר יוגה בתל אביב החל לפעול כסטודיו ליוגה כבר לפני למעלה מ 30 שנה. המעבר שלנו מסטודיו ליוגה בתל אביב למרכז יוגה, דרש את ברכתו של ב.ק.ס איינגאר מייסד השיטה. אז מה זה אומר? זה אומר שכל המורים שלנו עברו הכשרה של 3 שנים לפחות והם בעלי תעודת הוראה ממרכז האם בפונה בהודו לאחר שעברו את בחינות ההסמכה של עמותת איינגאר יוגה בישראל. זה אומר שבמרכז היוגה שלנו מלמדים רק איינגאר יוגה.

אז בואו נסכם. אנחנו חושבים שאם יוגה בתל אביב אב רק איינגאר יוגה. בין אם אתם בוחרים בסטודיו ליוגה בתל אביב, במורה המלמד בסלון ביתו או במרכז יוגה, חשוב לבדוק שלמורה יש תעודת הוראה. והכי חשוב, היו מודעים למצב הבריאותי בו אתם נמצאים – הפיזי והמנטלי. היוגה היא כלי רב עוצמה ויכולה לשנות את חייכם, אבל יש לגשת אליה בענווה ובלב פתוח. זו אינה התעמלות. מדובר על שילוב של הכנת הגוף כבית שבה הנפש תוכל להרגיש טוב יותר. היוגה אינה טרנד, היא באופנה כבר 5000 שנה ובכוחה לשפר את חייו של כל אדם – גם את שלכם.

Loading...