יוגה לנשים בהריון


בטווח זמן קצר יחסית, מתחילת ההיריון ועד שהיא הופכת לאם, חווה האישה שינויים מהירים וקיצוניים במבנה גופה, משקלה, דחפיה, עולמה,הרגליה, התייחסותה לסביבה והתייחסות הסביבה אליה.

יש נשים המוקסמות מן התהליך ומקרינות זאת, יש המודאגות מאובדןהנעורים ויש הלומדות במרץ את ההיריון "המדעי" שלהן במטרה להבין כל שלב בתהליך שהןעוברות.כולן, במידה זו או אחרת, חוות גםתופעות פחות נעימות העלולות להעיב על חווית ההיריון. מטרתה של שיטת איינגאר יוגההיא להקל על התופעות האלה ואף למנוע אותן לחלוטין. יוגה היא פעילות פיזית מנטאלית.הנחת היסוד שלה היא שמתיחת אברי הגוף בתנוחות, מתוך ריכוז, יוצרת גירוי המביאלזרימה מאוזנת של אנרגיה. תוכנית מובנית של מספר תנוחות ברצף מביאה לאיזון פיזיומנטאלי.

רוב הנשים, בזמן ההיריון ניחנות באופן טבעי ברמת מודעות אחרת, חדשה ועמוקה, האופיינית לדחף הטבעי לשמור עלהחיים המתפתחים בתוכן.הנשים בהריוןנהנות מאיינגאר יוגה משום שהיא מתאימה ועונה על הצרכים הפיזיים של האישה ההרה.השיטה מתייחסת ומותאמת לשינויים העוברים על האישה והעובר. התוצאה היא בריאות כלליתשל האם והעובר, וחווית לימוד אישית תוך שימוש במודעות כמנוף לתהליך. מייסד השיטה, שרי ב.ק.ס איינגאר, יוגי ומורה מפורסם בעולם, חלוץ בתחום חקר היוגה להריון. עוד בתחילת דרכו כמורה לימד אתתלמידותיו ההרות סדרות של תנוחות מיוחדות להריון, מתוך ידע ואבחנת הצרכים של האםוהעובר.

בתו, שרימט גיטה איינגאר, גם היא מורה ליוגה, בעלת תואר בלימודי רפואה וכן רפואה איורווֵדית (הרפואה ההודית המסורתיתפיתחה ושיכללה את תכנית היוגה להריון.יהתנוחות נבחרו בקפידה, ומחזורי התרגול מבטיחים את בריאות האישה,ומבוססים על העיקרון שלעובר יהיה מקסימום מרחב לתנועה חופשית ולגדילה ברחם האם.כמו כן, המחזורים מכילים תנוחות המחזקותאת סיכויי האישה ללדת לידה טבעית וקלה. הוראתו של ב.ק.ס איינגאר מיוחדת באביזרים שנועדו לאפשר לכל אדם להתגבר על מגבלות, החל מנוקשות שכיחה ועד נכות קשה, בעזרת תנוחות יוגה.

Loading...