יוגה טיפולית


להחזיר את הגוף לאיזון

יוגה, ובמשמעותה העברית חיבור, איחוד או מיזוג, הינה דרך חיים טיפולית עתיקת יומין שמקורה בהודו. טכניקות היוגה השונות גובשו לצורתן הנוכחית במשך אלפי שנים, כאשר סגולתיהן הרפואיות הוכחו זה לא מכבר באמצעות חוקרים בעלי נסיון ברפואה קונבציונאלית. לא בכדי, אם כן, כי בשנים האחרונות השימוש ביוגה הפך לנפוץ ומבוקש גם בארצות המערב, דבר אשר זירז את היווצרותה של היוגה הטיפולית- אשר פותחה במטרה לספק מענה לבעיות הנובעות כחלק מאורח החיים המודרני, צורת חיים המביאה לניוון מוקדם של גופנו, בדגש על השרירים, הרקמות, העצמות ועוד.

מהי בעצם יוגה טיפולית?
שיטת היוגה הטיפולית מתבססת על עידוד פעילותו של הכוח המרפא המצוי בגופו של כל אחד מאיתנו באמצעות סדרות תרגילים פשוטות. כך, מבקשת היוגה הטיפולית להחזיר את הגוף לאיזון וליצור הרמוניה בינו לבין הנפש, תוך ביטול תלותו בחומר ובהשפעות חיצוניות נוספות. היוגה הטיפולית מתאימה לבעלי בעיות בריאותיות שונות, זמניות וכרוניות, אך גם לכל אדם המעוניין ל"רכוש" כלים לשיפור בריאותו הפיסית והמנטלית גם יחד.

כיצד נערכים שיעורי היוגה הטיפולית?
שיעורי היוגה הטיפולית בנויים במתכונת תרגול אישי, המותאמת לצרכיו של כל מתרגל בנפרד. את השיעורים מנחה מורה בעל נסיון נרחב בתחום היוגה, בסיועם של אסיסטנטים המעניקים טיפול פרטני לכל תלמיד ותלמיד. אלה מלמדים, מדגימים, תומכים ומכוונים- אך חשוב להדגיש כי הפעולה והיוזמה הם של הלומד בלבד. בתוך כך, מסתייעים התלמידים בעזרים שונים המאפשרים גם לבעלי מוגבלויות וקשיים פיסיים לבצע את תנוחות היוגה השונות.

Loading...