זוג 2


רועי גטניו, יליד ערד, עובד בשירות המדינה.
קרן גטניו, ילידת חיפה, מורה ליוגה ומטפלת בפסיכותרפיה גופנית.

איך הגעת ליוגה?

רועי: הגעתי בעקבות קרן, כשהיא החלה את ההכשרה שלה כמורה. הקפיצה לתוך המים העמוקים היתה בהודו, בסדנא אצל הצ’נצ’נים.

קרן: מישהי אמרה לי שראתה שיש מרכז יוגה קרוב לביתי, במקרה (או שלא במקרה..) זה היה מרכז איינגאר יוגה. הלכתי לנסות ונשארתי.

מה זכור לך מהשיעור הראשון?

רועי: התמודדות עם האגו. דברים שנראו לי פשוטים וקלים הסתברו כמאד קשים לביצוע. זו היתה התמודדות עם משהו שלא נראה ככיף גדול, אבל משהו בי אמר שעלי להשאר.

קרן: בסוף השיעור שאלתי את המורה: “למה לא קורה פה כלום?” היא אמרה לי: “תני לזה הזדמנות של כמה שיעורים ואז תביני שקורים המון דברים.” זה נשמע לי משכנע וכך עשיתי.


מה היוגה שינתה בחיים שלך?

רועי: עוד כנער הייתי אדם רוחני. היה בי חיבור לטבע, לגוף ולמחשבות. היוגה אפשרה לי למצוא דרך שבה אני יכול להתקדם ולקדם את החלקים האלה, שהם חלק ממני.

קרן: היא מאפשרת לי ויסות עצמי. היום אני מצליחה להגיע למינון טוב יותר בין פעילות של ראש ולב, בין נוכחות ועשייה. היוגה פתחה לי שער לחוויה רוחנית – לא רק להגות בה, אלא לחוות אותה. היא הפכה אותי למדויקת יותר. לקחת רק כמה שאני צריכה; בגדים, חפצים, שינה, אוכל וגם בקשרים חברתיים.

מה לדעתך שינתה היוגה בחייו של בן המשפחה?

רועי: כל משפט שלה מסתיים במילה אסאנה… (זה בצחוק אבל לא לגמרי). היוגה שינתה את הדרך שבה קרן צועדת בחייה ואת דרך המחשבה ביום-יום, כאדם שליו יותר ששואף לשוויון נפש.

קרן: הוא הפך ביתי יותר ויודע לחוות שקט וסיפוק, בלי להיות תלוי בגורמים חיצוניים.

האם אתם מדברים על היוגה, על התרגול?

רועי: הרבה. בשיחות ביננו אני שם את עצמי בפוזיציית התלמיד. נהנה ללמוד ממנה ונהנה שיש לנו נושא שיחה וענין, שמשותף לנו גם כיחידים וגם כזוג.

קרן: כן. על טכניקה פיסית, על פילוסופיה ומשמעות רוחנית, על השאיפות שלנו להקים מרכז יוגה, והשאיפות של רועי להיות מורה ואפילו עם הילדות, ששואלות שאלות, כמו: “אמא, היום בשיעור שלימדת הדגמת את כל התנוחות?”

מה מקומה של היוגה בחייך?

רועי: להחזיר אותי לדרך כשאני סוטה ממנה, כמו תמרור או מצפן.

קרן: וואי… מאיפה להתחיל?! היוגה בשבילי היא תומך לתפקידים השונים שאני צריכה למלא בחיים. היא מראה לי את הכיוון כשאני נמצאת במצב של חוסר בהירות. היא המקצוע שלי והמטען האנרגטי שלי.

Loading...