ויוגה ארזתם?


טיול או נופש בחו"ל, גם אם למקומות הנינוחים והיפים בעולם, יכולים להיות מתישים. הישיבה הארוכה במטוס, נשיאת המזוודות במסע שבתוך שדות התעופה, המתנות ארוכות בתור, סחיבת התיקים בגרמי מדרגות, ברכבת תחתית או באוטובוס והליכות של שעות בערים או בהרים. אז בנסיעה הבאה שלכם, אל תשכחו לארוז גם את היוגה. היא חלק מהחיים ואין סיבה להשאיר אותה בבית – להיפך. היא עושה נפלאות ולא תופסת מקום במזוודה. הנה כמה תנוחות שיכולות להקל ולשפר את הרגשתכם, וניתן לבצע אותן כמעט בכל מקום.  אפשר לבצע את הרצף כולו, או חלקים ממנו.

סופטה פדנגושטאסאנה בתמיכה של זוית הקיר. מצוין לכאבי גב תחתון, נפיחות ברגלים, וקיצור שרירי הרגלים כתוצאה מישיבה ממושכת.

אדהו מוקהה שואנאסאנה עם ידיים מוגבהות על דופן המיטה. מתיחה מצוינת לרגליים, לידיים ולעמוד השדרה. ממריץ וממלא חיוניות בסוף יום עמוס או לפני היום העמוס הבא.

פרשווטנאסאנה, מתיחה של עמוד השידרה ושרירי הרגליים. מותח בעיקר את השוקיים אחרי מסלול הליכה מפרך או דיווש באופניים.

חצי אוטאנאסאנה עם אחיזה במעקה, לשחרור הגב התחתון אחרי נשיאת תרמיל על הגב.

בהרדואג'אסאנה עם כיסא לשחרור שרירי הגב ומתיחת עמוד השדרה. מצוין לשחרור נוקשות אחרי טיסה או נסיעה ארוכה ברכב.

הקשתת צוואר בסלמבה ויפריטה דנדאסאנה. מצוין אחרי ישיבות ממושכות, או הליכה עם משא על הגב, אשר יוצר כיווץ של שריר הטרפז ומתח בצוואר.

ויפריטה קרני עם כיסא. מצוין לשיפור הסירקולציה של הדם ולחימצון הרקמות. מומלץ לג'ט לג, או עייפות בכלל (אין לתרגל אותה בימי המחזור החודשי או במקרים של לחץ דם גבוה).

סרוונגאסאנה עם כיסא. ממריץ ומסלק עייפות. המתיחה האקטיבית של הרגליים מקלה על נפיחות בקרסוליים אחרי טיסה, ומזרימה דם לבטן התחתונה ומשפרת את התפקוד של מערכת העיכול.

 סטו בנדהה סרואנגאסאנה על מזוודה. מתיחה טובה לעמוד השדרה ופתיחה של חלל החזה. מצוין במצב של ג'ט לג או עייפות כללית. מאזן לחץ דם ומרגיע.

Loading...