איינגר יוגה


יוגה, או בעברית חיבור, מיזוג או איחוד, הינה שם המבטא מסורת עתיקת יומין שבסיסה בהודו. מקורה של המילה יוגה מגיע מיוג`, שפירושו מציאת האיחוד בין הגוף לנפש, בין הפיסיות למנטאליות. היוגה אינה דרך רוחנית אחת מוגדרת ומדויקת, אלא שם כולל למספר שיטות השואפות, כל אחת בדרכה, לאותה מטרה. אחת משיטות התרגול והטיפול היא איינגאר יוגה.

כיצד נוצרה שיטת איינגאר יוגה?
שיטת איינגאר יוגה קרויה על שמו של ב.ק.ס איינגאר, אשר נולד בשנת 1918 למשפחה הודית עניה. נישואי אחותו לגורו קרישנהמצ`ריו היוו נקודת מפנה בחייו של איינגאר, שהחל ללמוד יוגה בהשראתו של הגורם המשפחתי החדש. עם השנים, חשפו מפגשיו עם אנשי רוח, מנהיגים ואנשי חינוך בהודו את גאוניותו וייחודיותו כיוגי וכמורה בתחום, ועם נסיעתו הראשונה לאירופה ב-1954 החלה שיטתו לתפוס מקום חשוב בין אלה אשר היו מוכרות במערב.

מהי שיטת איינגאר יוגה?
שיטת איינגאר יוגה היא כלי רב עוצמה, המאפשר לכל אדם לשפר את חייו במישור הפיסי והמנטלי גם יחד. ייחודה של שיטת איינגאר נעוצה בגישה הרוחנית, המשלבת בה היגיון מדעי והבנה פיזיולוגית. ההרמוניה הנוצרת בין המידע המודרני לבין התפיסה הרוחנית המזרחית, היתה נקודת בעולם היוגה. 70 שנות חקר ותרגול של איינגאר יוגה מאפשרות, לדבריו של ב.ק.ס איינגאר עצמו, לתפוס את הגוף כמקדש ואת האסאנות המתורגלות כתפילות.

Loading...