אח ואחות


לוטם אלון, ילידת ירושלים, יועצת אסטרטגית.
גיא אלון, יליד ירושלים, שחקן.

איך הגעת ליוגה?

לוטם: אח שלי ניסה הרבה זמן לשכנע אותי לבוא. יש לי רשימה של דברים שאני רוצה לעשות והיוגה הייתה אחד מהם. יום אחד זה התחבר.

גיא: חבר המליץ. אמר לי “בוא תתחיל”. אחרי שני בלטים בחוליות של עמוד השידרה ומוגבלות קשה שהיתה לי על הבמה, אחרי כדורים נוגדי כאבים וכדורים נוגדי דלקת החלטתי שמספיק. לקח לי שנה להכנס לזה. ואז בתוך התרגול מצאתי הקלה, בלי כדורים ובלי זריקות.

מה זכור לך מהשיעור הראשון?

לוטם: שנעה החטיפה לי לטמה בירך, כדי שאיישר אותה. אני זוכרת שבסוף השיעור הרגשתי טוב. שנוצר בתוכי מרחב. שהיה לי שקט.

גיא: רעידות של השרירים. הוכשרתי כרקדן וחשבתי שזה יספיק לי להתמודד עם פעולה פשוטה, כמו להדק את הקרסול. הסתבר לי שלא. אני זוכר גם את השוואסאנה. זה היה ביום חמישי בעשר בלילה. מצאתי שקט.

 

מה היוגה שינתה בחיים שלך?

לוטם: למדתי להקשיב לגוף שלי. )גיא מעיר: “את נשמעת כמו ברושור”(. הפכתי לרכה בצורה לא מתנגדת. קשה בצורה לא מתנגדת. היום הגוף שלי חייב יוגה — גם הנפש. אם אני מדלגת על שיעור, הם מזכירים לי שהם לא יכולים בלי.

גיא: יש בי יציבות פיזית ומנטלית. אני מוצא זמן לעצמי למען עצמי. מפרגן לעצמי בריאות ושלווה. שרשרת הפיקוד השתנתה.

מה לדעתך שינתה היוגה בחייו של בן המשפחה?

לוטם: סובל פחות מכאבים.

גיא: הרגיעה אותה קצת. פתחה בפניה אפשרות לפגוש את עצמה בהווה.

 

האם אתם מדברים על היוגה, על התרגול?

לוטם: במה השיעור התמקד, על מה עבדנו וגם קיטורים בסגנון: אתה לא מאמין מה עשו לי היום… לפעמים כשאני מרגישה התרופפות וחשש שאני עומדת להמציא לעצמי תירוץ למה לא ללכת לשיעור, אני מתקשרת לגיא והוא כבר יודע מה להגיד, כדי לגרום לי להזיז את עצמי.

גיא: אחת לכמה זמן אנחנו חולקים תגליות וגילויים.

מה מקומה של היוגה בחייך?

לוטם: אי של שפיות בתוך העולם האינטנסיבי שבו אני חיה. אני מוצאת את עצמי בזמן התרגול עוצרת פתאום ואומרת לעצמי: “טוב לי. אני עושה את הדבר הנכון.”

גיא: אינטליגנציה גופנית ומנטלית.

Loading...